tryb pełnoekranowy
na skróty

Sesja ślubna w Tatrach – cena, poradnik, zdjęcia o wschodzie

Cena, zdjęcia, poradnik

Sesja ślubna w Tatrach

Sesja ślubna w Tatrach

Natalia i Artur na miejsce swojej sesji ślubnej wybrali Tatry. Sam uwielbiam góry, trekking i wspinaczkę, dlatego bardzo się ucieszyłem, kiedy N&A stwierdzili, że sesja ślubna w Tatrach to jest to. Młodzi na sesję musieli pokonać aż 700km, więc od razu wiedziałem, że mam do czynienia z prawdziwymi tatrzańskimi zajawkowiczami.

Chciałbym, aby ten wpis, poza tym, że obejrzycie w nim zdjęcia, mógł Wam posłużyć jako krótki poradnik organizacyjny sesji ślubnej w Tatrach. Stąd też pomiędzy zdjęciami postaram się poruszyć kilka tematów, które mogą Was zainteresować. Chcecie dowiedzieć się jak przygotować się do sesji w górach? Zapraszam do lektury tego wpisu.

Przejechanie całego kraju na sesję w górach to naprawdę duże postaranko, ale na tym nie poprzestaliśmy. Jako miejscówkę na sesję wytypowaliśmy Halę Gąsienicową i Czarny Staw Gąsienicowy – miejsce piękne, różnorodne, a jednocześnie dość łatwo dostępne (wystarczyło nam 1h 20min marszu z Brzezin).

Sesja ślubna na Hali Gąsienicowej

Jeśli rozważacie Halę Gąsienicową jako miejsce Waszej sesji ślubnej w Tatrach także Wam polecam ten szlak. Pewnie wszyscy dobrze znacie szlaki prowadzące do Murowańca z Kuźnic: żółty przez dolinę Jaworzynkę i zielony przez Boczań. Dobrą alternatywą dla nich, jeśli zależy Wam na szybkim dotarciu na Halę Gąsienicową, jest czarny szlak zaczynający swój bieg w Brzezinach. Nie jest on aż tak widokowy jak Jaworzynka lub Boczań, ale podejście na nim jest rozłożone dość równo na cały dystans trasy, przebiegającej zresztą po drodze, którą do Murowańca docierają pojazdy TOPR i zaopatrzenie schroniska.

Sesja w Tatrach – o jakiej godzinie

Kiedy Natalia i Artur zdecydowali się przejechać cały kraj, abyśmy mogli zrobić sesję ślubną w Tatrach, jasne było, że z zaangażowaniem idziemy all-in. Tego dnia budzik zadzwonił o 2:00, tak, abyśmy o 3:00 mogli już zbić piątkę w Brzezinach i ruszać naprzód. Księżyc był w nowiu, dlatego pierwszą godzinę maszerowaliśmy przez las w ciemnościach. Szlak dobrze rozświetlały nam jednak czołówki – pamiętajcie o nich za każdym razem kiedy planujecie sesję ślubną w Tatrach (zabierzcie też zapasowe baterie). Celując w zdjęcia o wschodzie będziemy szli jeszcze przed świtem, natomiast fotografując o zachodzie słońca wracać będziemy po zmierzchu.

Jeśli organizujecie sesję z dużym wyprzedzeniem idealnym rozwiązaniem będzie wcześniejsze zarezerwowanie noclegu w schronisku.

Sesja w Tatrach – niedźwiedzie

Idąc o zmroku rośnie szansa na to, że spotkamy na swojej drodze niedźwiedzia. Także nam towarzyszyła ta świadomość. Tatrzańskie niedźwiedzie nie są niebezpieczne dla ludzi. Nie są zainteresowane zjadaniem ludzi, a największe niebezpieczeństwo grozi nam dopiero, kiedy zaskoczymy niedźwiedzia swoją obecnością lub w jakiś sposób stworzymy zagrożenie dla jego małych. Aby tego uniknąć i nie stawiać niedźwiedzia w sytuacji, w której mógłby poczuć się zagrożony naszą obecnością, możemy w trakcie marszu głośno rozmawiać lub co jakiś czas szurać butami bądź zaklaskać w dłonie. Wtedy niedźwiedzie z całą pewnością nie dopuszczą do tego, aby nasze drogi się skrzyżowały.

Co zrobić jeśli mimo tego spotkamy niedźwiedzia? Zachować spokój, nie wykonywać żadnych gwałtownych ruchów i oddalić się. Wystrzegajmy się zbliżania do niedźwiedzia, szybkiej ucieczki i krzyku.

Nie zapominajmy jednak, że jestem tylko fotografem, a niedźwiedzie wywody mają na celu jedynie naświetlić ogólne zasady zachowania osobom nie znającym sprawy. Wszystkie te informacje mogłem Wam przedstawić dzięki słuchaniu świetnego podcastu Tatrzańskiego Parku Narodowego – “Z miłości do gór”, którego jestem wiernym słuchaczem – polecam go i Wam.

Kwiaty na Hali Gąsienicowej

Zastanawiacie się co to za kwiaty w odcieniu fuksji, które rosną na Hali Gąsienicowej? Jest to wierzbówka kiprzyca. Kwitnie na przełomie lipca i sierpnia, więc jeśli zależy Wam, aby mieć ją na zdjęciach rezerwujcie sobie odpowiedni termin.

Sesja w TPN – koszt

Decydując się na sesję w Tatrzańskim Parku Narodowym musicie pamiętać, że wymaga to specjalnej opłaty. Sesja ślubna na terenie TPN to koszt 150zł. Zezwolenie, które w ten sposób uzyskacie zwalnia, zarówno Was jak i Waszego fotografa, z obowiązku zakupu zwykłych biletów wstępu do TPN. Na pewno wszyscy o tym wiecie, ale przypomnę to jeszcze w tym miejscu, że na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego obowiązuje zakaz latania dronem.

Sesja w Tatrach – co zabrać, przygotowanie

To, czego będziecie potrzebować podczas sesji nie będzie znacznie różnić się od klasycznego wyjścia w Tatry. W przypadku sesji o wschodzie lub zachodzie słońca niezbędna będzie również czołówka i zapasowe baterie (czołówka wraz z mapą i apteczką powinna znajdować się w Waszym plecaku za każdym razem kiedy wyruszacie na szlak). Pośród rzeczy, które nazwałbym “ułatwiającymi życie dodatkami” wymieniłbym podkładki, na których można usiąść nie brudząc stroju. Sesji na szlaku nie wyobrażam sobie także bez mocowania aparatu do szelek plecaka.

W warunkach zimowych odradzam wychodzenie ponad schroniska bez doświadczenia i opanowania posługiwania się rakami i czekanem. Są szlaki, które zagwarantują nam piękną panoramę i widoki bez narażania nas na niebezpieczeństwo. Pośród tych, gdzie wystarczą raczki wymieniłbym Rusinową Polanę, Sarnią Skałę oraz tatrzańskie doliny.

Sesja ślubna w górach – jak się ubrać

Organizując sesję w Tatrach w większości przypadków od wysiadki z samochodu do dotarcia na lokację będziecie potrzebować ok. 1-2 godz. marszu. Oznacza to, że Para Młoda musi mieć na sobie buty trekkingowe, a nie wizytowe. Dla wygody i szybszego pokonania trasy dobrze jest pokonać szlak w stroju odpowiednim do warunków i dopiero na miejscu przebrać się “na gotowo”. Być może uda się Wam skorzystać z jednego z siedmiu tatrzańskich schronisk, które oprócz wygodnego przebrania się pozwoli również na poprawę lub zrobienie make-upu Pannie Młodej. Ważnym aspektem jest też wniesienie ze sobą strojów ślubnych – tutaj warto wypracować wcześniej jakieś rozwiązanie, które pozwoli Wam wygodnie przytroczyć pokrowce do plecaków odciążając Wasze ręce.

Sesja ślubna w Tatrach – rezerwacja terminu

Być może już mijaliśmy się na tatrzańskich szlakach latem lub zimą. Kolejny wyjazd możemy zsynchronizować, aby spotkać się na sesji ślubnej lub dla par. Jeśli macie jakieś pytania to piszcie śmiało, odpowiadam na wszystkie wiadomości.

Ile kosztuje sesja ślubna w Tatrach

Zauważyłem, że często zaglądacie na moją stronę szukając frazy “sesja w Tatrach cena” lub “sesja w górach cena”. Koszt sesji ślubnej w Tatrach to 1500zł. Jestem do Waszej dyspozycji zarówno latem jak i zimą, na dowolnie wybranym przez Was szlaku, a ilość zdjęć nie jest limitowana – nic nie dopłacacie za dodatkowe ujęcia.

Fotograf ślubny Bydgoszcz

Hej, mam na imię Adam i jestem fotografem ślubnym. Mieszkam w Bydgoszczy i bardzo lubię swoje miasto, ale chętnie uwiecznię Wasz ślub bez względu na miejsce.

Naturalne zdjęcia ślubne

Moje zdjęcia ślubne poznacie po naturalności. Kolory na moich fotografiach, to te same kolory, które widzieliście sami podczas sesji, ceremonii i wesela. Podczas fotografowania stawiam na reportaż - daję się rzeczą dziać, a samemu jedynie je uwieczniam. Podczas sesji ślubnych i narzeczeńskich bardzo ważny jest dla mnie swobodny kontakt z Parą. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej nt moich zdjęć i podejścia do pracy fotografa ślubnego przejrzyjcie, proszę pozostałe podstrony - np. zakładkę oferta albo zdjęcia.

Jeżeli podobają się Wam moje zdjęcia to będzie mi bardzo miło kiedy skorzystacie z formularza kontaktowego i napiszecie do mnie wiadomość :)

Fotografia ślubna Bydgoszcz

Jeżeli tutaj trafiliście to prawdopodobnie szukacie fotografa ślubnego albo jesteście zainteresowani fotografią ślubną. Bardzo mnie cieszy, że mnie odwiedzacie i chcecie sprawdzić moje zdjęcia.

Możecie się rozgościć i przejrzeć sobie całą stronę. Zawarłem tutaj informacje o przykładowych pakietach ślubnych i zdjęcia niektórych albumów ślubnych, które oddaję Parom Młodym. Na podstronie zdjęcia znajdziecie wpisy z większymi galeriami z poszczególnych sesji ślubnych.

Jeżeli chcecie przeczytać kilka słów o mnie i zobaczyć moją buziuchnę to odsyłam Was do strony o mnie.

Pytania do fotografa

Jeżeli chcielibyście dostać odpowiedź nie zadając żadnego pytania to może uda Wam się to w dziale FAQ. Zebrałem tam listę pytań, które często słyszę albo sam chciałbym zadać fotografowi ślubnemu. Organizując ślub i wesele może Was czekać kilka spotkań z fotografem, więc jeśli chcecie możecie skorzystać z mojej listy pytań do fotografa.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się czy mam wolny Wasz termin albo macie do mnie jakieś pytania to korzystajcie śmiało  z formularza kontaktowego.

 

Najlepsze zdjęcia ślubne 2021

W tym roku po raz kolejny stworzyłem klip z moimi ulubionymi zdjęciami ślubnymi z mijającego sezonu  ślubnego. Oprócz zdjęć z sesji ślubnych obejrzycie w nim też zdjęcia z przygotowań, ślubów i wesel. Zapraszam Was do sprawdzenia moich wpisów o najlepszych zdjęciach ślubnych 2021 i GIF-owym podsumowaniu 2021.

 

Sesja na wieczorze panieńskim

Jeśli szukacie fotografa na wieczór panieński to zdecydowanie chciałyście trafić na stronę o ofercie na sesje na wieczorach panieńskich. Dowiecie się stamtąd trochę więcej nt takich sesji. Najczęściej sesje na wieczorach panieńskich wykonuję w Bydgoszczy i Toruniu, ale nie zamykam się na pozostałe miasta. Bywam też w Warszawie, Trójmieście i Poznaniu.

Jeżeli macie jakieś pytania to czekam na wiadomość od Was. Możecie skorzystać z formularza kontaktowego.

Sesja ślubna w Tatrach

Chcielibyście spotkać się na sesji, na którymś z górskich szlaków lub w skałkach Jury? Ekstra! Jeśli interesuje Was sesja ślubna w Tatrach to przygotowałem wpis dot. przebiegu oraz organizacji takiej sesji na przykładzie zdjęć z Natalią i Arturem. Zachęcam Was do sprawdzenia tego materiału, bo znajdziecie tam sporo zdjęć i przydatnych informacji.

Fotografia nieruchomości

W mojej ofercie oprócz fotografii ślubnej znajdziecie również fotografię nieruchomości i zdjęcia wnętrz. Profesjonalne zdjęcia mieszkań pomogą Wam sprzedać lub wynająć swoją nieruchomość. Szczegóły współpracy w zakresie sesji mieszkań i domów wraz z cennikiem zawarłem na podstronie dot. tego zagadnienia - fotografia nieruchomości.

Projektowanie albumów ślubnych

Projektuję albumy ślubne nie tylko dla Par, których śluby fotografowałem. Zajmuję się również projektowaniem albumów z dostarczonych zdjęć. Na podlinkowanej w poprzednim zdaniu stronie znajdziecie informacje dotyczące procesu projektowania i najczęściej zadawane pytania (np. formaty albumów, koszty - ile kosztuje album ślubny, czas realizacji). Natomiast jeśli interesują Was przykładowe realizacje to kilka z nich znajdziecie na stronie poświęconej dostępnym wariantom albumów ślubnych.

Czego słuchają bydgoszczanie

Jakiś czas temu stworzyłem w swoim mieście ciekawy projekt, z którym być może się spotkaliście. W Hey you! What song are you listening to? Bydgoszcz, Poland. / Czego słuchają bydgoszczanie przepytałem bydgoskich przechodniów w słuchawkach jakiej muzyki słuchają. Więcej na ten temat znajdziecie we wpisie na blogu.